Чили събра куфарите на Испания

Чили събра куфарите на Испания | StandartNews.com

Световният шампион няма да защити световната си титла и е аут от Мондиала

Рио де Жанейро. Втора поредна загуба за Испания на Световното първенство по футбол. Снощи Чили детронира испанците и събра набързо куфарите им. Те няма да могат да защитят световната си титла заради поражението с 0:2 на митичния стадион "Маракана" в Рио де Жанейро.

От своя страна Чили записа втори успех на турнира и показа, че доминира на терена, за разлика от испанците, които ритаха доста слабо.

Отборът на Хорхе Сампаоли създаде две голови положения само за 120 и показа на съперника си, че желае победата.

Едуардо Варгас откри резултата в 21-ата минута. После Чарлес Арангис бе точен за чилийците в 44-ата минута на двубоя.

Коке влезе в игра на почивката, а след Дел Боске взе същото решение за Фернандо Торес и Санти Касорла. Те обаче не успяха да обърнат играта в полза на Испания. Така Чили продължи да бъде по-добрия отбор на терена до 75-та минута. След което Касорла и Иниеста се пробваха с изстрели отдалеч, но Клаудио Браво се намеси отлично.

Едуардо Варгас бе избран за играч на мача между Чили и Испания, съобщава сайтът на ФИФА. Той вкара първия гол на двубоя снощи.

Чили и Холандия са първите два отбора на Мондиала, които се класират за осминафиналите.

Съставите на двата отбора:

Испания: Касияс – Аспиликуета, Хави Мартинес, Серхио Рамос, Жорди Алба – Бускетс, Чаби Алонсо (46' Коке), – Иниеста, Давид Силва, Педро (76' Санти Касорла) – Диего Коща (64' Фернандо Торес)

Чили: Браво, Медел, Силва, Хара – Исла, Мена, Аранхис (65' Гутиерес), Диас, Видал (88' Кармона) – Варгас (85' Валдивия), Санчес