Черно море би Берое в дъжда

"Моряците" вече са шести в класирането

Черно море би Берое в дъжда | StandartNews.com

Футболистите на Черно море победиха Берое с 2:0 в мач от 12-тия кръг на efbet Лига. Така варненци имат вече 18 точки и са на шесто място. Същия актив има и старозагорският тим, но е на седмо място. Заради проливния дъжд във Варна срещата се игра на много тежък терен. Черно море поведе в 38-та минута. Васил Панайотов изведе Исмаил Иса в отлична позиция отдясно в наказателното поле на гостите, нападателят напредна и със страхотен шут по диагонала вкара за 1:0. Берое можеше да изравни малко след почивката, но шут на Бригидо мина покрай гредата. След още няколко пропуска пред двете врати се стигна и до втория гол за "моряците". В 85-та минута съдията отсъди дузпа за домакините за нарушение на Александър Василев срещу Родриго Енрике. Мартин Минчев изпълни точно наказателния удар и оформи крайното 2:0.