"Челси" с исторически триумф след продължения и дузпи

Носителят на трофея в Шампионската лига победи "Палмейрас" с 2:1

"Челси" с исторически триумф след продължения и дузпи | StandartNews.com

"Челси" спечели световното клубно първенство за първи път в своята история, съобщи bTV. Носителят на трофея в Шампионската лига победи "Палмейрас" с 2:1 след продължения.

В редовното време двата тима си вкараха по един гол. Ромелу Лукаку и Кай Хаверц бяха точни за "Челси", докато за бразилския гранд се разписа Рафаел Вейга.

Финалът в Абу Даби беше изгледан на живо от собственика на клуба Роман Абрамович.

Лукаку откри резултата в 55-ата минута, но девет по-късно шампионът на Южна Америка изравни чрез Рафаел Вейга.

В продълженията английският тим спечели дузпа в 116-ата минута, след като удар на Сезар Аспиликуета срещна ръката на Луан и реферът посочи бялата точка. При изпълнението Кай Хаверц не сгреши - 2:1.

Малко преди края на мача "Палмейрас" остана и с човек по-малко. След видеопреглед Луан беше изгонен с директен червен картон за грубо нарушение.

За пети път трофеят от световното клубно първенство се решава след продължения. Само веднъж се е стигало до дузпи.

За девета поредна година първенецът на Европа печели отличието. Именно "Челси" през 2012 г. е последният тим от континента, който не успя да спечели световното клубно първенство. Тогава "Коринтианс" победи "сините" с 1:0 на финала в Япония.