Буря осуети двубоя между "Зенит" и "Лудогорец"

Буря осуети двубоя между "Зенит" и "Лудогорец" | StandartNews.com

Българският шампион "Лудогорец" не можа да изиграе докрай последната си пета контрола на австрийска земя. Двубоят срещу руския първенец "Зенит" Санкт Петербург продължи едва 42 минути, след като жестока буря се изви над стадиона. Двата тима се прибраха в съблекалните при 0:0, а след консултация между двамата наставници Бруно Рибейро и Андре Вилаш-Боаш бе взето решение, че няма как мачът да бъде подновен.

Метеорологичните условия започнаха да се влошават още в 37-ата минута. Три минути преди края на първото полувреме водният душ постепенно се превърна в градушка, а последвалите гръмотевици окончателно убедиха съдията да спре играта.

Така по време на лагера си в Австрия тимът на Бруно Рибейро изигра четири двубоя, в които записа две победи и две поражения. Лудогорец победи ФК Краснодар с 3:2 и Университатя Крайова с 1:0, след което загуби последователно от Локомотив Москва (0:2) и Спарта Прага (0:1).

За "Зенит" проверката е едва втора след началото на тренировките за идната кампания. В единствения си мач досега тимът от Санкт Петербург победи Щурм Грац с 1:0.