Бронз за Аржентина, червен картон за Меси

"Гаучосите" биха Чили с 2:1 в малкия финал на Копа Америка

Бронз за Аржентина, червен картон за Меси | StandartNews.com

Футболистите на Аржентина спечелиха бронзовите медали в турнира на Копа Америка, след като в малкия финал за третото място победиха Чили с 2:1. Двубоят се игра на "Арена Коринтианс" в Сао Пауло, а "гаучосите" бяха по-добрите и закономерно спечелиха. Серхио
Агуеро откри резултата в 12-ата минута още при първото сериозно положение пред вратата на Чиби. След 10 минути Дибала удвои аванса на аржентинците и на практика предреши крайния изход в този мач. За чилийците почетен гол вкара Видал от дузпа (57), след като съдията използва системата VAR. Звездата на Аржентина Лео Меси не стигна до гол, а до червен картон. В 37-ата минута "бълхата" и Медел от Чили се сдърпаха при една ситуация. Първо Меси леко избута своя противник към рекламните пана, а той не му остана длъжен. Реферът обаче не се церемони и изгони, и двамата. Тази нощ е и финала в турнира между Бразилия и Перу.