Петък,

Бейл се върна за Реал при успех над Арсенал (ВИДЕО)

От: Димитър Пенев -

Реал Мадрид победи след изпълнение на дузпи Арсенал в двубой от приятелския турнир International Champions Cup, който се изигра на "ФедЕкс Фийлд" в Лендоувър, предградие на Вашингтон. В редовното време двубоят завърши 2:2, а при изпълнението на дузпи футболистите на Реал бяха по-концентрирани.

Лондончани бяха много по-силни през първото полувреме, когато точни бяха Александър Лаказет от дузпа и Пиер-Емерик Обамеянг. Голямата новина от мача беше появата в игра на изпадналия в немилост уелски национал Гарет Бейл, който пропусна двубоя с Байерн. Той се появи на терена през втората част, отбеляза един гол, отправи два опасни удара и изчисти една топка от голлинията, а след това пропусна при дузпите, но като цяло присъствието му на терена беше положително. За 2:2 точен бе Марко Асенсио. По-късно обаче той се контузи в коляното и беше изнесен на носилка.

При последвалите дузпи  Гранит Джака, Начо Монреал и младият Роби Бъртън изпуснаха за "артилеристите".