Берое удари болезнено Левски Лукойл

Грозни сцени помрачиха истинско шоу в Стара Загора

Берое удари болезнено Левски Лукойл | StandartNews.com

Берое удари болезнено Левски Лукойл като им нанесе втора загуба от началото на сезона, печелейки драматично с 85:84 (19:18, 19:20, 16:20, 31:26). В Стара Загора двата отбора сътвориха истинско зрелище в изключително оспорван мач. Шоуто обаче приключи с грозни сцени. Фенове на домакините започнаха да хвърлят предмети по полето и това принуди, 8 секунди преди финалната сирена, Тодор Стойков да извади "сините" от залата. Все пак играчите се върнаха на игрището и срещата бе доиграна.

Берое започна по-добре битката. Старозагорци поведоха с 9:6, а малко по-късно софиянци отвърнаха и обърнаха резултата в  своя полза 9:15. Заралии отвърнаха с шест безответни точки за 15:15, а след края на първата част имаха преднина от точка - 19:18.

През втората част нито един от двата отбора не успя да вземе превес. Така на почивката двата тима се прибраха при резултат 38:38.  След почивката Левски Лукойл започна вихрено. Деян Иванов и компания се откъснаха напред в резултата 43:54. Домакините отговориха бързо и наваксаха изоставането си със своя силна поредица, доближила ги до 52:54. След точно половин час игра столичани бяха напред с 54:58.

В началото на последната част играчите на Тити Папазов отново дръпнаха в резултата, този път с 56:63, но Берое не се предаде и съкрати изоставането си до 61:65. Двата тима се движиха близо в резултата, когато в края Николай Стоянов наниза тройка за 85:82. Това накара Папазов да вземе прекъсване двайсетина секунди преди края. Рембърт реализира за 85:84, а осем секунди преди сирената Стоянов извърши нарушение и от трибуните полетяха предмети. Това принуди Тодор Стойков да извади играчите от залата за кратко. Шампионите обаче не успяха да стигнат до успешна атака и отстъпиха на домакините с точка по-малко.