Берое с втора поредна купа на България

Баскетболиските от Стара Загора сразиха на финала Монтана

Берое с втора поредна купа на България | StandartNews.com

Баскетболиските на Берое Стара Загора спечелиха за втора поредна година Купата на България, побеждавайки с 85:57 (27:8, 20:15, 18:23, 20:11) Монтана 2003 на финала в столичната зала „Триадица”. Срещата започна на много високи обороти за старозагорки, които предрешиха изхода на двубоя още през първата четвърт, която завърши 27:8 в тяхна полза.Това скова тима от Монтана, който продължи да отстъпва чувствително на съперника си до почивката. Паузата дойде при 24 точки (47:23) в полза на Берое , воден от Таня Гатева.Чак в началото на второто полувреме Монтана показа по-добра игра. Баскетболистките на треньора Стефан Михайлов започнаха третата четвърт със сериозна мотивация в защита и стопиха пасива си до 15 точки.Това обаче беше всичко, на което бяха способни и до края на двубоя Берое отново имаше огромно превъзходство, за да премине разликата от 30 точки малко преди финалната сирена. Жаклин Златанова беше най-добра за Берое с 21 точки, 5 борби и 5 откраднати топки. Тя бе избрана и за MVP на мача. Матеа Тавич добави още 17 точки, а Теодора Динева завърши срещата с 15 точки.За Монтана Христина Иванова завърши с 26 т.