Байерн с първа домакинска загуба

Хофенхайм надви баварците в Мюнхен с 2:1

Байерн с първа домакинска загуба | StandartNews.com

Немският футболен шампион Байерн претърпя първа загуба в германското футболно първенство от февруари. Баварците бяха надвити с 2:1 на своя "Алианц Арена" от Хофенхайм в мач от 7 кръг на Бундеслигата. Въпреки поражението Байерн остава лидер в класирането с 14 т, колкото имат РБ Лайпциг, Фрайбург и Байер Леверкузен. В 54-ата минута грешка на Корентен Толисо позволи на гостите да организират контраатака, завършена успешно от Сагрис Адамян. Байерн изравни в 73-ата минута, когато Роберт Левандовски с глава засече центриране от дясно на Томас Мюлер. Шест минути по-късно обаче Хофенхайм стигна до втори гол. Адамян се разписа с изстрел от границата на наказателното поле след подаване на Роберт Сков отляво. Хофенхайм постигна втора победа в Бундеслигата и с 8 т заема 11-о място. Байер Л и РБ Лайпциг завършиха 1:1 и така пропуснаха възможността да оглавят подреждането. Фрайбург направи 2:2 вкъщи с Борусия (Д).

Преди това гостите на два пъти повеждаха с голове на Аксел Витсел и Ашрам Хакими, а между тях се разписа и Джан-Лука Валдшмид.