София. Баскетболният клуб ЦСКА се завръща у дома си. “Червените” взеха с тристранен договор залата на стадион “Българска армия”. Новоучреденият през лятото клуб с президент Роберт Гергов подписа с ръководството на “Титан” и федерацията по баскетбол. “Армейците” получиха правото да играят в залата под сектор “А” на стадиона в Борисовата градина. Мухлясалата зала, която не се ползва от три години, се е превърнала в склад.
Съоръжението ще бъде ремонтирано и скоро отново там ще се играе баскетбол. Очаква се това да стане около Коледа. Федерацията ще помогне с настилка, която ще бъде използвана за децата на школата.
Новият клуб ЦСКА започва развитие на деца от най-ранна възраст, засега все още няма да има мъжки отбор. Сумата за ремонта ще бъде над 100 хиляди лева. В залата ще играе домакинските си мачове и Теси България (20) – младежкият национален отбор, който от тази година участва в първенството.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com