Балкан с важна победа в баскетбола

Тимът от Ботевград поведе на Берое по пътя към финала

Балкан с важна победа в баскетбола | StandartNews.com

Баскетболистите на Балкан (Ботевград) победиха като гост Берое с 88:70 точки (17:23, 25:12, 22:22, 24:13) в първия мач от първия полуфинал в първенството ни по баскетбол при мъжете. Така съставът на треньора Небойша Видич поведе с 1:0 в серията. Вторият мач е в сряда, отново в Стара Загора, играе се до 3 успеха.

Само в първата част домакините наложиха темпото, но още във втората гостите взеха аванс от 42:35 т на полувремето.  В третата част Балкан поведе с 13 точки, но отборът на Любомир Минчев успя да стопи разликата до една точка – 55:56. Последната четвърт обаче затвърди по-добрата игра в този мач на Балкан.

За победитеите Брендън Браун вкара най-много точки - 28 точки, Александър Гаврилович завърши с 16 точки и 10 борби, а Павлин Иванов - с 12 точки. За тима на старозагорци Конър Франкамп вкара 17 т., Тихомир Желев добави 11 точки, а Александър Янев и Пол Милър приключиха с по 10 точки.

В другия полуфинал се срещат Левски Лукойл и Рилски спортист, първата среща е утре в София.