Балкан приключи с ФИБА Къп

Тимът от Ботевград ни успя да победи с повече от точка израелския Апоел Холон

Балкан приключи с ФИБА Къп | StandartNews.com

Мъжкият тим на Балкан приключи участието си в баскетболния турнир ФИБА Къп. Ботевградчани бяха отстранени на осминафиналите от израелския Апоел Холон. Те спечелиха реванша в Ботевград с 83:82 точки, но заради загубата с 4 точки като гост отпадат от надпреварата. На четвъртфиналите Апоел ще има за съперник победителят от двойката Алба Фехервар – Телеком Баскетс Бон, които играят утре. Балкан започна силно реванша срещу израелците и поведе първо с 5:0, а след това и със 17:7. Преднината на „зелените“ достигна 11 точки, но Апоел бързо се съвзе от първоначалния шок и след силно включване на Дариън Аткинс намали изоставането си при 24:23 в полза на българския тим. Началото на втория период бе кошмарно за баскетболистите на Небойша Видич, които допуснаха серия от 4:19, а на почивката Апоел водеше с 50:44.Бал