Атлетико и Борусия без напрежение на осминафинал

Дортмунд би Монако, "дюшекчиите" с равен срещу Брюж

Атлетико и Борусия без напрежение на осминафинал | StandartNews.com

Борусия Дортмунд победи с 2:0 като гост Монако и зае първото място в група А на Шампионска лига. Головете за успеха на германския тим реализира Гереро. Още в 3-ата минута на двубоя Марио Гьотце пробва мерника си, но не сполучи да се разпише. Все пак дортмундци откриха головата си сметка в 15-ата минута, когато след отлична атака Филип пусна отличен пас към Гереро, който прониза стража на домакините за 1:0. Второто му попадение падна в края на двубоя. Борусия спечели двубоя, с което грабна и първото място с актив от 13 точки, колкото има и вторият в подреждането - Атлетико Мадрид, който завърши 0:0 при гостуването си на Брюж и зае второто място със същия актив като Борусия, но по лоши показатели в директните мачове. Брюж продължава в турнира Лига Европа, а Монако отпадна като записа само 1 точка в актива си.