"Арсенал" не надви „Юнайтед" и остава втори във Висшата лига

"Арсенал" не надви „Юнайтед" и остава втори във Висшата лига | StandartNews.com

Лондон. "Арсенал" не успя да оглави английската Висша лига след като завърши мача от първенството срещу „Манчестър Юнайтед" с нулево равенство. Така „Челси" остава на върха въпреки резултата от 1:1 срещу „Уест Бромич".

Така „Арсенал" остава втори с една точка разлика след оспорван и напрегнат мач срещу „Манчестър", в който най-динамични бяха последните минути. "Арсенал" имаше превъзходство във владението на топката през по-голямата част от срещата, но това не помогна в търсенето на победата. "Манчестър юнайтед" стигна до възможност да открие резултата още във втората минута.

В другите мачове от 26-я кръг от Висшата лига „Ливърпул" надви „Фулъм" с 3:2 гол на капитана Стивън Джерарад от дузпа в 91-ата минута. „Тотнъм" разби „Нюкасъл" с 4:0, а двубоят между „Манчестър сити" и „ Съндърланд" беше отложен заради лошо време.