Арсенал отупа наш Петко в Шарлът (ВИДЕО)

"Топчиите" биха 3:0 Фиорентина

Арсенал отупа наш Петко в Шарлът (ВИДЕО) | StandartNews.com

Арсенал записа класически успех с 3:0 над Фиорентина в мач от турнира Интернешънъл чемпиънс къп, който се игра в Шарлът (щат Северна Каролина). Българският защитник Петко Христов отново игра за „виолетовите“, след като преди дни участва при победата с 2:1 над мексиканския Чивас. Юношата на Славия се появи на терена в 83-ата минута на мястото на Федерико Чекерини.

Арсенал откри резултата в 15-ата минута, когато Едуард Нкетиа получи около точката на дузпата, освободи си пространство и стреля във вратата за 1:0. В края на полувремето Фиорентина пропусна две добри възможности чрез Рикардо Соти и Душан Влахович. „Артилеристите“ взеха надмощие през второто полувреме. Александър Лаказет и Рейс Нелсън пропуснаха да удвоят, но това стори Нкетиа в 66-ата минута. Минута преди края Джоузеф Уилок вкара трети гол за лондончани след асистенция на Лаказет. Това е втора победа за Арсенал в летните контроли и първи успех в Интернешънъл чемпиънс къп. За “Артилеристите” следва среща с Реал (Мадрид) на 24 юли. Фиорентина пък допусна първо поражение в турнира. На 25 юли „виолетовите“ играят с Бенфика.