Арис надви Левски Лукойл за ФИБА Къп

"Сините" падат с 5 точки в Солун

Арис надви Левски Лукойл за ФИБА Къп | StandartNews.com

Баскетболният шампион Левски Лукойл допусна първо поражение в група G на турнира ФИБА Къп, след като отстъпи със 76:81 (26:24, 17:22, 11:13, 22:22) на Арис в шестия кръг на надпреварата. Въпреки това "сините" остават на върха в класирането с пет победи и едно поражение. Гръцкият гранд пък е с три успеха и три загуби, но приключи участието си в Европа. Интерес към мача, който нямаше никакво значение за крайното класиране в групата почти нямаше. Около 30 привърженици на Левски подкрепяха своите от трибуните на зала "Никос Галис" в Солун. Треньорът на Левски Лукойл Тити Папазов даде почивка на двама от основните си играчи - Калоян Иванов, който все още се възстановява от контузия в глезена и Божидар Аврамов. Участие в срещата не взеха също Деян Карамфилов и Кръстан Кръстанов. В състава на Арис пък липсваха две от звездите на тима - Гари Бел и Елефтериос Бохоридис, които са на облекчен режим преди дербито с ПАОК в събота от гръцката баскетболна лига. Въпреки, че мачът нямаше да даде отражение върху крайното класиране, двата отбора успяха да направят дерби като постоянно сменяха лидерството си. На почивката Арис се оттегли с аванс от 3 точки (46:43). След това гонитбата продължи, а в последната част домакините от Солун диктуваха темпото на игрището и успяха да завършат участието си във ФИБА Къп с успех. Левски Лукойл продължава напред в група J, където попаднаха още Балкан и израелският Ирони Нес Циона. След сблъсъка между Алба Фехервар и Варезе ще стане ясен и последният отбор, който ще попълни групата. Това ще бъде този, който остане втори в класирането. Най-резултатен за успеха на Арис беше Лъки Джоунс с 19 точки, а Борис Дало наниза 14. За Левски Лукойл Деян Иванов се разписа с дабъл-дабъл - 19 точки и 10 борби, а Патрик Рембърт отбеляза 16. След като спечелиха групите си в първата фаза от ФИБА Къп, българските Левски Лукойл и Балкан ще бъдат в една и съща група от втората фаза на турнира. Шампионите и ботевградчани ще бъдат в група J на надпреварата заедно с още два отбора. След изиграването на последните два мача в група D стана ясен единият от тях – израелският Ирони Нес Циона. Тимът завърши втори в групата си след победа в последния кръг. Четвъртият съперник на българските отбори ще стане ясен по-късно тази вечер. В директен сблъсък за първото място в група F ще се срещнат Алба Фехервар и Варезе. Разликата след първия мач между тях е 8 точки в полза на Алба. Отборът който остане втори в групата, ще бъде заедно с Левски, Балкан и Ирони в група J.