Американец отнесе Асафа във финала на 60м

Американец отнесе Асафа във финала на 60м | StandartNews.com

Българка тренира гюлетласкач от Люксембург

Втората по сила звезда на Ямайка в спринта Асафа Пауъл се провали в опита си да спечели първото си злато от световно първенство в зала. 33-годишният атлет стигна до финал като лидер с 6,43 сек и накара всички да чакат световен рекорд. В решителното бягане обаче той "заспа" на старта и Тайрън Бромел (САЩ) го победи с 6,47 сек. Пауъл остана втори с 6,50 сек. За Бромел титлата е първа, а за Асафа това бе първи финал в зала. Преди 12 г той отпадна на полуфинала на световното в Будапеща. Зад него в Портланд остана най-възрастния атлет на шампионата Ким Колинс.

В скока на дължина балканската перла Ивана Шпанович се виждаше за първи път световна в зала, след като водеше след 5-я опит с рекорд на Сърбия от 7,07 м. За кеф на пълната зала обаче олимпийската шампионка Бритни Рийс излетя в последния опит на 7,23 м и взе второ злато в кариерата си в зала, след това от Истанбул 2012.

На гюле Томас Йолш (Нзл) взе първо злато от световно с 21,78 м (№1 в света за сезона). Боб Бертемес (Люкс), който е трениран от българката Соня Илиева остана 15-и с 19,48 м, което е негов рекорд за сезона. В петобоя Бриан Итън (Кан), съпруга на звездата на САЩ в многобоя Аштън Итън взе златото с най-добро постижение в света за сезона от 4881 т. Шампионката от Сопот 2012 на 60 м с препятствия Ниа Али (САЩ) дублира титлата си със силен финален спринт и 7,81 сек. Златната медалистка, но на 100 м с преп от Москва 2013 Бриана Ролинс (7,82 сек).