Американец спечели спускането във Вал Гардена

Фаворитът Килде пропусна врата

Американец спечели спускането във Вал Гардена | StandartNews.com

Американецът Брайс Бенет спечели изненадващо спускането на пистата "Саслонг", едно от най-старите и класически състезания, датиращо в календара на световната купа по ски от 1969г. Високият 201 см с физика на баскетболист американец, заложи на сигурно каране в първата част на пистата и показа най-точно и прецизно преминаване на ключовите за развоя на състезанието пасажи Камилските Гърбици и Чеслат. На същото място в средата на пистата оснвния фаворит за победата и вчерашен победител Александър Оомод Килде, който се движеше по трасето с голяма преднина, загуби концентрация и пропускайки врата отпадна от състезанието.Това е първа победа и първи подиум в кариерата за 29-годишния американец от Тръки, Калифорния.На второ място се класира австриеца Отмар Щредингер на 0,14 сек, на трето място завърши швейцарецът Нилс Хинтерман.на 0,32 сек от победителя.Другите основни фаворити в състезанието Фойц, Крийкмайр и Майер завършиха съответно на 5-то, 12-ти и 14-то място.След лрая на състезанието пи едитвля Бенет сподели: “Никога до сега в кариерата ми не съм бил на подиума, а сега побеждавам тук във Вал Гардена, това е невероятно. Нивото на конкуренция беше много високо още от първата тренировка, затова е още по-впечатляващо, че успях да бъда на нивото на атлети от най висока класа. Чувствах се страхото на Саслонг, от толкова многото скокове в началото до Чеслат. Имах ясен план за спускането и застанах на старта освободен от напрежение. Моите очаквания за представянето ми не бяха високи и това прави победата ми още по-красива”.Турнето на мъжете в Южен Тирол продължава утре и в други ден в съседната долуна Алта Бадиа с две издания на класическия гигнаски слалом на страховитата писта Гран Риза.