А1 Академик с шеста победа в първенството

Милов и Чернокожев вкараха по 24 точки за успеха над Ямбол

А1 Академик с шеста победа в първенството | StandartNews.com

Баскетболният А1 Академик (София) постигна шеста победа през сезона в НБЛ и прекъсна серията от шест поредни загуби. Това се случи след 97:73 (29:20, 31:16, 15:26, 22:11) на собствен терен в “Спортен Комплекс Правец” срещу гостуващия тим на Ямбол. “Студентите” вече са с баланс от 6-10, докато ямболии са на дъното на класирането с 2-14. Домакините поведоха с 29:20 още след първата четвърт, а втората също бе високорезултатна и донесе разлика от 24 точки в полза на баскетболистите на Георги Давидов - 60:36. Ролите се размениха за 10 минути в третия период, когато Ямбол успя да заличи почти половината си изоставане и да влезе в последната четвъртина при 75:62. В Академик обаче явно си бяха взели бележка от предходната част и узакониха триумфа си - 97:73.
Александър Милов с 24 точки и Цветомир Чернокожев с 24 бяха двамата най-резултатни играчи от стартовата петица на А1 Академик, докато Лъчезар Димитров вкара 19 като резерва. Евгени Василев дебютира за Ямбол с 15 точки, а Стоян Петков добави 14 и 11 борби.