Лондон. Челси победи Манчестър Сити с 2:1 на "Стамфорд Бридж" в дербито от 9-ия кръг на Висшата лига, а с основна заслуга за успеха на домакините бе Фернандо Торес.

В средата на първото полувреме именно Торес направи фрапантен пропуск и не успя да вкара останал очи в очи с Джо Харт. Няколко минути по-късно обаче се реваншира със страхотна асистенция към Андре Шюрле, който пък вкара за 1:0.

След почивката обаче "гражданите" се вдигнаха и в 49-та минута Серхио Агуеро изравни след хубав удар в близкия ъгъл на Петър Чех.

В 90-та минута Торес се възползва от грешка на Матия Настасич и Харт, и се разписа на празна врата за 2:1.

След тази победа Челси се изкачи до второто място с 20 точки, докато Сити остава на седма позиция с 16 точки.