Голов трилър изравни Челси и Сити на върха за ЧНГ

Голов трилър изравни Челси и Сити на върха за ЧНГ | StandartNews.com

Лондон. Тежко започна годината за Челси, който загуби от Тотнъм с 5:3. Зрелищният двубой се игра на "Уайт Харт Лейн" в Лондон.

Диего Костабе точен за Челси още в 18-ата минута. В 30-ата минута Тотнъм се върна в играта със силен удар на Хари Кейн от границата на наказателното поле.

Вторият гол за домакините дойде в 41-ата минута, но попадението на Чадли бе отменено заради засада. Именно той удари гредата минута по-късно при бърза контра атака, но при добавката Дани Роуз не сбърка за 2:1.

Играчите на Жозе Моуриньо получиха тежко поражение, когато съдията Фил Даут даде дузпа за нарушение срещу Хари Кейн. Андрю Таузънд вкара от дузпа за 3:1.

Головият трилър стана още по-голям в 52-ата минута, когато 21-годишен полузащитник Хари Кейн отново вкара с удар в наказателното поле.

Точен за 4:2 след час бе Еден Азар, с което стратите на терена се разгорещиха. Насер Чадли в 77-ата минута вкара пети гол за Тотнъм.

Накрая Джон Тери вкара топката за крайното 5:3 минути преди края. Така Челси отстъпи първото си място в класирането на Висшата лига.

По-рано Манчестър Сити се изравни по точки с лидера във временното класиране Челси, след като победи с 3:2 Съндърланд на "Етихад Стейдиъм".

Първото време между двата отбора завърши без голове. След бледо първо полувреме. Второто обаче беше доста по-интересно и тогава паднаха пет попадения.

Туре Яя (57') и Стеван Йоветич (66') дадоха комфортен аванс на домакините, но Джак Родуел (68') и Адам Джонсън (71' - от дузпа) много бързо възстановиха равенството. Франк Лампард (73') обаче отново изигра основна роля, носейки победата на "гражданите" с гол в 73-ата минута.

Така Челси и Манчестър Сити водят в класирането с еднакъв брой точки, докато "Шпорите" останаха на пето място.