"Лудогорец" би "Левски" и оглави А група

"Лудогорец" би "Левски" и оглави А група  | StandartNews.com

"Лудогорец" се върна на върха в класирането в А група. Разградчани победиха с 1:0 "Левски" на "Лудогорец Арена" в двубой от 21-ия кръг. В събота ЦСКА допусна второ поредно поражение, този път от "Берое" и така "червените" сдадоха лидерската си позиция.

"Лудогорец" и ЦСКА са с по 44 точки, но заради предимството в преките двубои "орлите" оглавиха таблицата.

Единственото попадение в Разград днес бе дело на Вандерсон, който се разписа с глава в 61-ата минута.

Домакините бяха по-активният тим в началото на двубоя, а Пламен Илиев направи няколко добри спасявания, за да опази мрежата си суха. След близо час игра обаче пасивността на "сините" бе наказана. Първо в 60-ата минута Христо Златински центрира в наказателното поле, а Пламен Илиев не успя да улови топката и тя излезе в корнер. Последва ново центриране на Ешпиньо, а Вандерсон с глава прехвърли всички и вкара за 1:0.

След гола "Левски" опита натиск, но до изравнително попадение не успя да стигне.