Замърсиха реки в района на Старосел

Две реки потекоха в черно в района на Старосел, има умряла риба.
Водата на река Кощовица, приток на р. Пясъчник, която се влива в едноименния язовир, е пренесла замърсяването и в него, съобщи БНТ. Близка розоварна е изляла отпадъчни води. Предприятието няма разрешително за заустване, няма и официално разрешително за работа. Обектът е нов, подал е необходимите документи в края на април, но все още не би трябвало да работи. От предприятието са обяснили, че са в процес на 72-часови проби.
Според Басейнова дирекция във водата са попаднали растителни пигменти, които унищожават кислорода и водят до измиране на рибата.
От РИОСВ - Пловдив ще сезират прокуратурата. Дали сме предписание незабавно да бъде преустановено заустването на отпадъчни води в река Кошовица, обясни инж. Десислава Георгиева, директор на екоинспекцията.
НАТО праща още войници в Косово, Сърбия е под натиск
Миньорите продължават с протестите, блокадите остават
Кабинетът праща в Брюксел плановете за въглищните мин...
Путин поздрави присъединените региони от Украйна
Хороскоп: Неспокоен ден за девите, везните избират да...
Слънчева събота, синоптиците обещават топло време
Нова драма в живота на Жени Калканджиева. Закъса го