Петък,

Сигнали за паднали клони на дървета след бурята в Стара Загора

От: Стандарт -
124
Сигнали за паднали клони на дървета след бурята в Стара Загора
A
A
A

След бурния вятър и дъжд снощи в града на безплатния Горещ телефон на Община Стара Загора - 0800 157 37, са подадени  близо 15 сигнала. Граждани са сигнализирали паднали дървета на няколко улици в града. На кръстовището между ул. „Ген. Гурко“ и ул. „Поп Минчо Кънчев“, ул.“Х.Д.Асенов“ №115, и на бул.“Славянски“ до кръговото кръстовище с бул.“Св. Патриарх Евтимий“.

Получен е сигнал и волтова дъга, както и за скъсан кабел на уличното осветление. Подадена е още информация и за висящи телекомуникационни кабели, в следствие на паднали клони и силния вятър.

„Веднага след получаване на сигналите екипи на Община Стара Загора са отреагирали за отстраняване на падналите клони“,  информира Пламен Тодоров, началник на отдел „Опазване на обществения ред и управление на кризи“.

Община Стара Загора е отреагирала на сигналите, за които има правомощия, а останалите са насочени към компетентните органи. На гражданите е върната обратна информация.


Всички новини от категория Регионални.

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Още от категорията

Валутни курсове

По курса на БНБ
Валута Лева (BGN) Обратен курс за 1 лев
CHF 1.70725 0.585737
GBP 2.24388 0.445657
USD 1.71204 0.584099
Виж всички