Неделя,

Терзийска и Хайзен спечелиха „Santa Marina Open”

От: Failed to load user -
519

Българската тенисистка Джулия Терзийска и германската й партньорка Вивиан Хайзен станаха шампионки на двойки на международния турнир за жени "Santa Marina Open", който е с награден фонд 10 000 долара и е валиден за световната ранглиста. Двете ще играят една срещу друга и във финала на сингъл.

След като дъжд отново попречи на нормалното провеждане на срещите от програмата за вчерашния ден във ваканционно селище "Санта Марина" в Созопол, вторият полуфинал поединично и финалът на двойки се проведоха късно вечерта на закрито в Бургас.

Доиграването на полуфинала на сингъл между Джулия Терзийска и Виктория Томова продължи само около половин час. Мачът бе подновен при 2:1 за Терзийска в първия сет, след което тя не загуби нито един гейм до края и спечели с 6:1 6:0.

Съперничка на българката в мача за титлата е германката Вивиан Хайзен, която се бе класирала за финала преди прекъсването на срещите. Хайзен е в отлична форма в Созопол и е загубила само шест гейма в четирите си мача в турнира досега. Германката не е печелила турнир от календара на ITF след три неуспешни финала.

19-годишната Терзийска има пет титли и е с над 300 места по-напред в световната ранглиста и се смята за фаворитка във финала. В единствения мач между двете финалистки българката е спечелила в три сета в началото на тази година.

Джулия Терзийска и Вивиан Хайзен станаха шампионки на двойки на "Santa Marina Open" с убедителна победа във финала над чехкините Ленка Кунчикова и Каролина Стухла с 6:3 6:1. Двубоят продължи само 46 минути, като победителките не загубиха нито един гейм при свой сервис, а от своя страна реализираха всичките си четири възможности за пробив.

Призьорките бяха наградени от генералния мениджър на "FPI Hotels& Resorts" Никола Петков, а за българката това бе седма титла на двойки от турнир от календара на ITF и втора поредна, след като и миналата седмица триумфира в Созопол. Тогава шампионки на "Sozopol Santa Marina Cup" станаха Терзийска и Изабелла Шиникова.

Двата турнира се организират от домакините от ваканционно селище "Санта Марина" и "FPI Hotels& Resorts" със съдействието на Община Созопол и Българска федерация по тенис и с подкрепата на "Булстрад", "Теленор", Mall Galleria Бургас, "ЧЕЗ Трейд България" и "УниКредит Булбанк".

Ваканционно селище "Санта Марина" е част от хотелската верига "FPI Hotels & Resorts", убедително наложила се като престижна хотелска марка, символ на професионализъм и индивидуален подход към всеки гост.

Комплексът е удостоен с наградата на FIABCI (Световната федерация на професионалистите в областта на недвижимите имоти) - FIABCI World Prix d'Excellence, популярна и като "Оскар за недвижими имоти", в категория "Курорти" за 2014 г.

"Санта Марина" е също носител на отличията "Ваканционно селище на годината" за 2006 г. в Националния конкурс "Сграда на годината", международна награда "Най-добър морски проект" за 2009 г. и "Най-добър проект в България" - златен медал от международния конкурс на авторитетното издание "Homes Overseas" през 2010 г.