Събота,

Сесил бие на старта в Полша

От: Администратор -
2249

Сесил Каратанчева преодоля първия кръг на турнира от сериите ITF в Собота, Полша. Софиянката надделя над представителката на домакините Катаржина Питер в два сета с резултат 6:2 7:5.

Каратанчева взе лесно първия сет. Тя успя да осъществи пробив в петия гейм и взе подаванията си до края на частта.

Устремът на българката се задържа и в началото на втория сет. Сесил удължи серията си от поредни спечелени геймове до 7 и набързо поведе с 3:0. Резултатът привидно я успокои и това доведе до спад нейната игра, който даде шанс на Питер да изравни резултата за 5:5. Полякинята допусна нов пробив в следващия гейм и така позволи на Каратанчева да затвори мача в своя сервис гейм.

Във втори кръг на пътя на поставената под номер 1 в турнира ще застане квалификантката от Чехия Мартина Борецка.