Вторник,

Серена Уилямс започна с победа в Сингапур

От: Failed to load user -
1103

Лидерката в световната ранглиста Серена Уилямс победи Ана Иванович с 6:4, 6:4 в първия мач от финалите на WTA в Сингапур.

Четирикратната шампионка записа 16-и пореден успех в заключителния турнир на Женската тенис асоциация.

Американката няма загуба във финалите на WTA от 2008 г., когато отстъпи срещу сестра си Винъс Уилямс в три сета. След това тя спечели три пъти надпреварата - през 2009, 2012 и 2013 г., а през 2010 и 2011 г. не участваше заради контузии.

Уилямс имаше нужда от 80 минути, за да запише пета поредна и общо осма победа в деветте си мача срещу Иванович.

Шампионката започна двубоя с труден гейм, в който спаси две точки за пробив. Малко по-късно тя също стигна до възможност да спечели подаването на съперничката си и се възползва, за да поведе с 4:1.

Сръбкинята успя да се върне в сета и да изравни при 4:4, но след това отново допусна пробив и загуби първата част.

В началото на втория сет двете си размениха по един пробив, след което влязоха в серия от сравнително лесно спечелени геймове от сервиращите. Уилямс обаче стигна до нов пробив при 5:4, с който приключи мача.

Вторият двубой от червената група противопоставя най-прогресиращите млади тенисистки Симона Халеп и Южени Бушар.

Във вторник са мачовете от бялата група - Мария Шарапова срещу Каролин Вознячки и Петра Квитова срещу Агнешка Радванска.