Марков и Николова са №1 в детския "Мастърс"

Марков и Николова са №1 в детския "Мастърс" | StandartNews.com

Младите таланти на българския тенис Виктор Марков (ТК "Диана") и Анастасия Николова ("Темпо Варна") спечелиха тазгодишния "Мастърс" (до 10 г). По традиция домакин на престижното състезание бе водещия спортен комплекс СК "ДЕМА". Турнирът се проведе с подкрепата на Обединена българска банка и турнира "Лидерите" на в. "Стандарт".

Участие взеха 16 момчета и 16 момичета от 23 клуба в страната, които са шампиони или финалисти от първенствата в 6-те национални тенис региона. Наследниците на Григор Димитров и Цвети Пиронкова бяха разпределени в по 4 групи при момичетата и момчетата, където играха всеки срещу всеки. Първите двама от всяка група оформиха финалните осмици, които се играха във формат 2 от 3 сета до 4 гейма.

Играта тази година се отличаваше с много по-високо от преди спортно техническо равнище. Личеше си, че треньорите и състезателите от всички клубове са положили сериозни усилия. Видяхме уверено стоящи на корта тенисисти, макар и в тази невръстна възраст. Турнирът при момчетата спечели Виктор Марков („Диана"), който победи Боян Баев ("Троян") с 4:0,5:4 (3).

Трети е Филип Петров ("Елит Варна"), който надигра Георги Георгиев ("Свиленград") с 4:2, 4:2. При момичетата Анастасия Николова ("Темпо Варна") победи на финала Росица Делчева ("Плевен 90") с 4:1, 4:1. В спора за третото място Емилия Любенова ("Ямбол 2005") надви Никол Баева ("Черноморец Бургас") с 4:2, 1:4, 4:2.

Всички участници получиха от Катя Брезина, Галя Ангелова и главния организатор Мариана Ненова индивидуални подаръци и грамоти, а призьорите купи и предметни награди, предоставени от ОББ. По традиция най-престижният турнир за млади таланти завърши под звуците на националния химн.