Гришо победи в Монте Карло

Гришо победи в Монте Карло | StandartNews.com

Григор Димитров победи 6-4 4-6 6-4 Фернандо Вердаско за 2 часа и 28 минути на Мастърса в Монте Карло и така откри сезона на клей. Хасковлията взе 6-4 първия сет след убедителна игра. Вердаско обаче измъкна изключително оспорвания втори сет. В последния гейм съперникът на Гришо имаше шест сетбола, но нашето момче показа невероятни нерви. Григор дори получи предимство, накрая обаче загуби.

Драма имаше и в третия сет. В последния гейм Димитров загуби първите три точки. След това обаче успя да се добере до дюс. Нова грешка даде четвърти брейкбол на Вердаско. След още един дюс първата ни ракета най-сетне достигна до мачбол и реши двубоя.

Това беше трета среща между българина и испанеца, които до този момент си бяха разменили по една победа. Испанецът спечели през 2013-а на клея в Бостад със 7-6(3) 5-7 7-5, а първата ни ракета изравни серията с 6-1 3-6 6-3 в Пекин през миналия сезон.

Гришо си осигури 21 580 евро от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста. В опит за трета поредна година да достигне до осминафиналите в Княжеството той ще се изправи срещу Фабио Фонини, който вчера отнесе Йежи Янович с 6-3 6-1.