Тъщата на Яне пак директор

Бойка Янчева се върна на бял кон в Бюрото по труда в Червен бряг

Тъщата на Яне пак директор | StandartNews.com

Плевен

Тъщата на Яне Янев – Бойка Янчева, се върна на бял кон като директор на Бюрото по труда в Червен бряг. Тя беше уволнена на 1 април миналата година, а мястото й тогава зае експертът Пламен Петров. Той е съпруг на шефката на НОИ в Плевен Ралица Петрова, която е бивш зам. кмет на Червен бряг.

През август Върховният административен съд отмени като незаконосъобразна заповедта за освобождаване на Янчева от поста. Майката на Галя, половинка на лидера на РЗС, е възстановена на работното си място от 9 септември, уточни самата тя. Жената е директор на бюрото от 15 г. Пламен Петров също се връща на старата си работа като експерт.

Според запознати, случаят предизвикал скандал в средите на управляващата партия, където кадровите размествания били дело на депутата Пламен Тачев и областния управител Иман Новкиришки, който също е бивш зам. кмет Червен бряг.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай