София. Около 50 души са се събрали на протест пред парламента.
При паметника на „Цар Освободител" са издигнати лозунги, на които пише „Оставаме до оставка", „В любовта е истината - Dancеwithme".
Чуват се освирквания, скандирания за оставка. Протестиращите развяват български знамена. Шестима души на велосипеди и с български знамена преминаха по бул. „Цар Освободител" в посока Софийски университет и скандираха „Оставка".
Протестиращите освиркаха депутатите докато те влизаха в сградата на Народното събрание.
Има засилено полицейско присъствие. Движението по бул. „Цар Освободител" се извършва нормално. Чуват се освирквания, скандирания за оставка. Протестиращите развяват български знамена. Шестима души на велосипеди и с български знамена преминаха по бул. „Цар Освободител" в посока Софийски университет и скандираха „Оставка".
По същото време се провежда и протест пред централата на ГЕРБ. Младежи играха футбол в екипи, символизиращи парламентарно представените партии. 15-годишната Биляна каза, че е на протест, за да подкрепи народа и да създаде нормални условия на живот. Нейна приятелка добави, че са разбрали за акцията от фейсбук.
Причина да присъстват е желанието да не се налага на младежи да работят, а родителите им да имат от 3-4 работни места, за да издържат семействата си, предаде бТВ.
Десетина представители на протестиращите, които подкрепят правителството на Пламен Орешарски, са пред сградата на Административния съд в София. Те са недоволни от това, че институцията бави произнасянето си за казуса със "Софийска вода" и поисканото увеличение от концесионера на цената. Според събралите се в момента правителството е единствената работеща институция в страната.
По-късно привържениците на кабинета "Орешарски" ще проведат традиционната си акция пред НДК.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com