София. Движението на тежкотоварни автомобили над 20 тона е забранено заради жегата от 13,00 до 21,00 ч по пътищата в Русе, Велико Търново, Габрово, и Благоевград, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Подобно е положението и по пътищата в областите Силистра, Шумен и Добрич. Осигурени са паркинги на сенчести места и в близост до питейни заведения и източници на вода край с. Нова Черна, на изхода на Силистра по пътя за Добрич и около разклона за с. Кайнарджа.
На територията на област Ямбол поради температури над 35° също е въведена забрана за движение на камиони. По време на действие на забраната, тежкотоварните автомобили над 20 т трябва да изчакват извън пътното платно, без да пречат на движението на определените паркинги.
Забраната не важи за моторни превозни средства, превозващи бързо развалящи се хранителни продукти на температурен режим и живи животни.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com