Пожарната и полицията готови да помагат при наводнения

Пожарната и полицията готови да помагат при наводнения | StandartNews.com

Пожарни и полицейски екипи са в готовност за реакция във връзка с прогнозите за проливни валежи в страната. Към момента няма застрашени райони в страната. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.

По информация на ГДПБЗН до този момент са подадени общо 25 сигнала за спасителни дейности. В повечето от случаите пожарните екипи са отстранявали паднали дървета, предмети и са отводнявали приземни етажи.

Към 14.30 часа днес е установено преливане на един от язовирите в землището на с. Ракита от придошлите води. В резултат на предприетата бърза реакция на местната власт, заедно с пожарни и полицейски екипи, обстановката на този етап е нормализирана, водното ниво е спаднало. Осигурено е непрекъснато наблюдение на място. Според плана за действие кметовете са информирали за ситуацията жителите на близките села Садово и Крушовица .

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай