София. Екипировка за тежки преходи в колумбийската селва и джунгла получи отличничката от испанската гимназия в София „Мигел де Сервантес” Александра Младенова от новия посланик на Мадрид у нас Хосе Луис Тапиа. Ученичката се сдоби с боти, сандали, тениски, шапка сомбреро и дневник, в което да опише преживяванията си от уникалното пътешествие, което ще започне на 18 юни в Колумбия и ще завърши на 25 юли в Испания.
Александра се пребори с 20 конкуренти за единствоното място, отредено на България, да участва в годишната експедиция Рута Кецал, която през1990 г. е обявена от ЮНЕСКО за „Световно значение”. Под патронажа на банка ББВА, експедицията Рута Кецал (Пътят на Кецала) 2012, в която т.г. участват 225 младежи, през 1995 г. или 1996 г, от 53 държави, носи заглавието „Кралската ботаническа експедиция на Новото кралство на Гранада”.
В Колумбия експедицията ще посети най-емблематичните места в Кралската ботаническа експедиция, подтикната от известния испански лекар, ботаник и зоолог Хосе Селестино Мутис. А в Испания, след посещение на Мадрид, ще отпътуват за Кадис, където т.г. се чества 200-та годишнина от създаването на Конституцията от Кадис - една от най-либералните за времето си. Експедицията ще пътува също така и до Малага, Картахена и Севиля.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com