Любопитно

Нашествие! След Париж дървениците атакуват друг мегаполис

Насекомите често живеят в мебели или в матраците на леглата

Нашествие! След Париж дървениците атакуват друг мегаполис

Лондонският кмет Садик Хан заяви, че се прави всичко възможно, за да се спре възможно пренасяне на дървеници чрез транспорта от Франция.

В Париж и още няколко френски града има нашествие на паразитните насекоми в училища, влакове, болници и кина. Бяха повдигнаха въпроси за здравето и безопасността по време на Олимпийските игри през следващата година, защото дървениците се пренасят и в багажа, и могат да останат по дрехите.

Заплахата от дървениците, която се разпространява и в мрежата на лондонския обществен транспорт, е "истински повод за притеснение", каза кметът на града Садик Хан. Повод за коментара му стана видео в социалните мрежи, което показва буболечка върху крака на пътник в метрото. Твърди се, че е възможно насекомите да са се разпространили от Франция с влаковете "Юростар".

Садик Хан съобщи, че градският транспорт в Лондон се дезинфекцира всеки ден, но се провеждат разговори и с властите във Франция, за да се почерпи опит за справяне с нашествието.

Дървениците са малки насекоми, като възрастните достигат 5 мм (по-малко от оризово зрънце). Имат шест крака и могат да бъдат жълти, червени или кафяви. Ухапванията от дървеници приличат на тези от комар.

Насекомите често живеят в мебели или в матраците на леглата и могат да се пренесат с дрехи или багаж.

В Германия, на летището във Франкфурт предлагат услуга за откриване на дървеници в багажа чрез проверка на специално обучени кучета. Тя се извършва след предварително записване и струва 100 евро.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай