Ледът отново сковава община Кула

Кула. Три села са без ток в община Кула, съобщи кметът д-р Владимир Владимиров, цитиран от „Фокус". По думите му това са Извор махала, Големово и Полетковци.
„Започна ново обледяване в общината. Почти 24 часа валежът не е спирал. Температурите са около и на места под нулата, което води до ново обледяване на дървета и жици", каза още д-р Владимиров.
Той добави, че група от доброволци, заедно с аварийната група към общината са почистили леда от клони и дървета в Кула. Във всички трафопостове на територията на общината има ток.
„При село Извор махала положението остава трагично. Шест поредни електрически стълба са паднали, което изисква повече време за възстановяване", обясни кметът.
При селата Големаново и Полетковци се очаква днес електрозахранването да бъде възстановено.
„Възстановено е ел. захранването и в селата Тополовец, Полетковци, Цар Петрово, очаква се и в село Старопатица в най-скоро време да има ток навсякъде", допълни д-р Владимиров. По думите му в град Кула електрозахранването е възстановено напълно.
Икономия на средствата. Или колко ни е достатъчно?
Нинова обменя опит с Италия за антикризисните мерки
Стряскащо! Колко пари има за пенсионерите
Костадинов хвали превозвачите: Не приеха дребните под...
Инфлацията ни хвърля в пропаст! Последните данни (ГРА...
Странна работа! Откриха за кого е полезно порното
Почетен доктор! Кристалина Георгиева с триумф в УНСС...