Алпинистът Боян Петров е "Мъж на годината 2016" в 9-ата анкета на Дарик радио.
Той спечели приза в конкуренцията на други двама достойни претенденти - параолимпиеца Ружди Ружди и писателя Георги Господинов. За девети път „Дарик радио" отличава най-успешните български мъже, доказали се през последната година.
Боян Петров е най-успешният ни алпинист, който си е поставил за цел покоряването на всичките 14 осемхилядника. През миналата година той пребори и смъртта след нелеп пътен инцидент.
Второто място е за златния Ружди Ружди. Лекоатлетът ни параолимпиец се състезава в дисциплините хвърляне на копие, мятане на диск и тласкане на гюле. През миналата година на параолимпийските игри в Рио той завоюва най-голямото отличие в тласкането на гюле, подобрявайки световния рекорд.
На третото място е един от най-успешните млади български автори както в родината, така и в чужбина - Георги Господинов. Негови творби са преведени на над 20 езика, а една от тях - "Малката Вайша", беше филмирана и номинирана за Оскар.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com