Петък,

Балотаж в 16 района на София

От: Администратор -
A
A
A

Балотаж ще има в 16 района на София. В други 8 кметовете вече са ясни- всички от ГЕРБ.

Битката на балотажа на 01 ноември ще бъде предимно между кандидатите на ГЕРБ и тези на Реформаторския блок. Това показват неокончателни резултати на ЦИК.

Кандидатите на ГЕРБ и БСП отиват на балотаж в "Младост", "Илинден" и "Искър", а в район „Кремиковци" битката ще бъде между независимия кандидат Ивайло Панев и кандидатът на ГЕРБ Валентина Присова.

Избрани кметове по райони на първи тур:

"Банкя": Рангел Марков от ГЕРБ печели с 66.98%, след него се нарежда кандидатът на БСП Елмира Котева с 9.65%

"Връбница": Младен Младенов от ГЕРБ печели с 53.38%, след него се нарежда кандидатът на БСП Християн Кръстев с 10.30%

"Възраждане": Савина Савова от ГЕРБ печели с 51.06%, втори със 17.87% е Николай Спасов от "Реформаторския блок"

"Люлин": Милко Младенов от ГЕРБ печели с 53.22%, след него се нарежда кандидатът на Реформаторите Ивайло Михайлов с 11.84%

"Надежда": Димитър Димов от ГЕРБ печели с 55.77%, след него се нарежда кандидатът на "Реформаторския блок" Бонка Василева с 9.47%

"Овча купел": Христина Семерджиева от ГЕРБ печели с 50.34%, след нея се нарежда кандидатът на Реформаторите Пеню Пенев 15.23%

"Панчарево": Димитър Сичанов от ГЕРБ печели с 54.19%, след него се нарежда кандидатът на Реформаторите Станислав Благоев с 18.15%
"Подуяне": Ева Митова от ГЕРБ печели с 53.21%, след нея се нарежда кандидатът на Реформаторите Денислав Генчев с 12.22%

В кои райони ще има балотаж:
"Витоша": Валери Йорданов от ГЕРБ (40.72%) и Теодор Петков от "Реформаторския блок" (27.30%)

"Изгрев": Цветомир Жеков от ГЕРБ (39.44%) и Филип Симеонов от "Реформаторския блок" (16.89%)

"Илинден": Иван Божилов от ГЕРБ (46.36%) и Данислав Николов от БСП (12.46%)

"Искър": Ивайло Цеков от ГЕРБ (48.54%) и Борис Цветков от БСП (13.59%)

"Красна поляна": Иван Чакъров от ГЕРБ (43.57%) и Стоян Танев от "Реформаторския блок" (16.02%)

"Красно село": Пламен Църноречки от ГЕРБ (42.90%) и Христо Апостолов от "Реформаторския блок" (19.50%)

"Кремиковци": Ивайло Панев (35.30%) - независим, и кандидатът на ГЕРБ Валентина Присова (29.98%)

"Лозенец": Любомир Дреков от ГЕРБ (44.76%) и Богдан Николов от "Реформаторския блок" (21.65%)

"Младост": Цвета Авджиева от ГЕРБ (47.95%) и Стефан Стефанов от БСП 12.05%

"Нови Искър": Даниела Райчева от ГЕРБ (32.35%) и Владислав Владимиров от "Реформаторския блок" (17.71%)

"Оборище": Йорданка Фикирлийска от ГЕРБ (44.03%) и Васил Цолов от Реформаторския блок (23.32%)

"Сердика": Тодор Кръстев от ГЕРБ (49.65%) и Тодор Стефанов от "Реформаторския блок" (11.28%)

"Слатина": Наталия Стоянова от ГЕРБ (42.88%) и Богдана Станоева от "Реформаторския блок" (16.03%)

"Средец": Вергиния Стоянова от ГЕРБ (38.20%) и Мария Ачкова от "Реформаторския блок" (34.83%)

"Студентски": Димитър Дилчев от ГЕРБ (47.20%) и Божидар Василев от "Реформаторския блок" (18.62%)

"Триадица": Николай Терзиев от ГЕРБ (43.93%) и Димитър Божилов от "Реформаторския блок" (19.00%)

Валутни курсове

По курса на БНБ
Валута Лева (BGN) Обратен курс за 1 лев
CHF 1.70725 0.585737
GBP 2.24388 0.445657
USD 1.71204 0.584099
Виж всички