СГП ще разследва снимки и записи на Борисов

По повод множеството запитвания от медии и с оглед на високия обществен интерес, Софийска градска прокуратура предоставя информация за образувано досъдебно производство по чл. 339а от НК, съобщиха от столичното обвинение.
На 25.06.2020 г. е назначена експертиза по първоначално изисканите и предоставени снимки и аудиозаписи, публикувани в следните интернет сайтове: „Бивол“, „Афера“, „Е-вестник“. По преценка на екип от наблюдаващите прокурори са присъединени към досъдебното производство допълнително и разпространен видеоматериал, публикуван в сайта „Афера“, както и аудиозапис на разговор с гласове, за които се твърди, че са на премиера Бойко Борисов и на вицепремиера Томислав Дончев. На видеоматериала и последващия аудиозапис също са назначени експертизи.
По случая са изискани и са постъпили материали от Национална служба охрана. В качеството си на директор на НСО е разпитан ген. Красимир Станчев.
След изготвянето на назначените експертизи българската общественост ще бъде информирана за заключенията. По делото предстои установяване и разпит на лица, имащи отношения към проверявания случаи.
Софийска градска прокуратура ще продължи да информира българската общественост за хода на досъдебното производство.
Не е за вярване! Мечка на Марс (УНИКАЛНА СНИМКА)
Пробив! 4 партии зад енергийната стратегия
Изборна бомба! Кирил и Асен отмъкват партия
Нова война! ГЕРБ и министър извадиха автоматите
Как еврото ще защити Мадарския конник
Какви тайни крие Ноевият ковчег
Голяма драма с мандатите. Депутати горят, щабовете вр...