Решиха съдбата на ученика, превозвал мигранти

18-годишният ученик, който беше задържан за превоз на мигранти, остава в ареста за постоянно, съобщават от Районния съд в Стара Загора, предаде БНР. Той беше заловен на магистрала „Тракия“ зад волана на микробус с 57 афганистански граждани във вторник сутринта.
Младежът е от Кърджали и остава в ареста след преценка на районния съд, че има опасност да се укрие и да извърши друго престъпление. Повдигнато му е обвинение за това, че на 28-ми февруари е шофирал товарен микробус с 57 нелегални мигранти от Афганистан по опасен за живота им начин. За това престъпление законът предвижда лишаване от свобода от една до шест години и глоба от 5 000 до 20 000 лева.
Ученикът е трябвало да превози мигрантите от Карнобат до границата със Сърбия срещу 10 000 лева. Той е спрян от полицията на магистрала „Тракия“ в района на 196 километър.
БНБ с ключови данни за лихвите
6.1 по Рихтер разтърси Япония! Има ли опасност от цун...
Министър с ключови думи за бомбените заплахи,имат ли...
Категорично: ДПС има всички шансове да реализира манд...
Важни новини за жилищата, кого засягат
Българите хукнаха за чужбина, накъде
Младен Маринов: Две години лъжа, две години кражби, д...