Политика

Реформаторите очакват гласовете от чужбина за дясно мнозинство

София. Докато не дойдат гласовете от чужбина, няма дясно мнозинство, заяви лидерът на ДСБ Радан Кънев пред бТВ.

Надявам се гласовете от чужбина да дадат мнозинство, допълни Кънев и подчерта, че блокът е получил двойно повече, отколкото му отреждаха социолозите. "Ако няма дясно мнозинство, друг не си е свършил работата," каза Кънев косвено отговаряйки на лидера на първата политическа сила ГЕРБ Бойко Боирсов, който разкритикува блока за резултата.

"Имахме очакване за подобен резултат и съзнание, че можем доста повече, имаме и много избиратели, които чакат от нас и по-добро", допълни той.

"Преговаряме заедно", казаха Кънев, председателят на "България на гражданите" Меглена Кунева и лидерът на СДС Божидар Лукарски, помолени да коментират думите на Борисов, че няма с кого да преговаря, защото блокът не е успял да излъчи лидер.

"Ходим всички заедно на преговорите. Борисов е победителят в тези избори и в него е топката да състави правителство. Както той каза, както ние му имаме телефона, така и той има телефоните на всички нас", коментира Лукарски.

"Като дойде мандата до нас, ще вдигна телефона на Борисов", каза Радан Кънев.

Кунева сравни отношенията на партиите в блока с най-добрите практики на Европейския съюз. "Справихме се, защото поддържаме разнообразието, в България тепърва ще оценим колко е хубаво всеки да запази физиономията си и да направим заедно нещо", каза тя и допълни, че у лидерите на блока липсва толкова силно его, което очевидно пречи на българската политика.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай