София. Патриотичният фронт може да оттегли своята подкрепата към кабинета на Бойко Борисов. Това съобщи лидерът на патриотичната формация Валери Симеонов в сутрешния блок на БНТ. Решението на патриотите е заради назначаването на Орхан Исмаилов за заместник-министър на отбраната.
Исмаилов е представител на протурската партия „Свобода и достойнство", каза Симеонов и визира участието му в ДПС, а след това и в партията на Корман Исмаилов, която е част от Реформаторския блок.
„Ултиматуми не даваме. Решението обаче е на едната партия в коалицията – на Националния фронт за спасение на България", коментира още той.
Заместник-председателят на парламента Иван Иванов, който е от Гражданския съвет на Реформаторския блок, отрече пред БНТ твърденията, че от блока водят преговори за заместник-министерски постове. Той изтъкна, че от РБ са против тясно партийните назначения.
Днес ще решим дали да оттеглим подкрепата си за кабинета, каза още Валери Симеонов.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com