Четвъртък,

Ето кои са депутатите в 46-то Народно събрание

От: Агенция Стандарт -
Ето кои са депутатите в 46-то Народно събрание
A
A
A

Централната избирателна комисия обяви официално имената на избраните депутати в 46-ото Народно събрание. Комисията съобщи, че 28-те кандидати за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в ЦИК в коя листа желаят да останат. 

Благоевград:

БСП- Георги Михайлов

ГЕРБ- Росен Желязков, Бисер Михайлов, Георги Динев

ДПС- Халил Летифов, Елхан Кълков

ИМВ- Мая Манолова

ИТН- Георги Попов, Христо Гушков, Анита Коцелова

ДБ- Иван Димитров

Бургас:

БСП- Петър Кънев, Юлия Йоргова-Форд

ГЕРБ- Любен Дилов, Жечо Станков, Деница Николова, Галя Желязкова

ДПС- Севим Али, Ешереф Ешереф

ИМВ- Живко Табаков

ИТН- Ивайло Вълчев, Християна Тодорова, Златомира Карагеоргиева-Мострова 

ДБ- Ивайло Мирчев, Димитър Найденов

Варна:

БСП- Филчо Филев, Борислав Гуцанов

ГЕРБ- Славена Точева, Юлиян Станев, Мартин Андонов, Павел Христов, Лидия Маринова

ДПС- Ерджан Ебатин

ИМВ- Татяна Тотева

ИТН- Галина Димитрова, Кирил Симеонов, Ивайло Кожухаров, Александър Тодоров 

ДБ- Стоян Михалев, Стела Стоянова

Велико Търново:

БСП- Явор Божанков, Анета Маноилова-Григорова 

ГЕБР- Костадин Ангелов, Венцислав Спирдонов 

ИТН- Силвия Николова, Момчил Иванов, Христо Дочев

ДБ- Калоян Янков

Видин:

БСП- Филип Попов

ГЕРБ- Росица Кирова

ДПС- Станислав Анастасов

ИТН- Иво Атанасов

Враца:

БСП- Александър Симов

ГЕРБ- Петя Аврамова, Красен Кръстев

ДПС- Цветан Енчев

ИТН- Георги Георгиев, Иван Хиновски

Габрово:

БСП- Крум Дончев

ГЕРБ- Томислав Дончев

ИТН- Деляна Пешева

ДБ- Ивелин Стоянов

Добрич:

БСП- Димитър Данчев

ГЕРБ- Деница Сачева

ДПС- Хасан Адемов

ИТН- Дилян Господинов, Ивайло Христов

ДБ- Албена Върбанова

Кърджали:

ДПС- Павлин Кръстев, Мукаддес Налбант, Байрам Байрам, Адлен Шевкед

ИТН- Георги Чепишев

Кюстендил:

БСП- Бойко Клечков

ГЕРБ- Христо Терзийски

ИМВ-  Галина Таваличка- Георгиева

ИТН- Виктория Василева

Ловеч:

БСП- Ирена Анастасова

ГЕРБ- Николай Нанков

ИТН- Любомир Каримански, Катерина Ряхова

ДБ- Свилен Андреев

Монтана:

БСП-  Атанас Костадинов

ГЕРБ-  Ирена Димова

ДПС- Димитър Аврамов

ИТН- Пламен Абровски, Силви Петров

Пазарджик:

БСП- Драгомир Стойнев, Петя Цанкова

ГЕРБ- Екатерина Захариева, Найден Шопов, Димитър Гечев

ДПС- Йордан Цонев

ИТН- Станислав Балабанов, Светослав Георгиев 

ДБ- Александра Стеркова

Перник:

БСП- Стоян Мирчев

ГЕРБ- Кирил Ананиев

ИТН- Петя Димитрова

ДБ- Зорница Стратиева

Плевен:

БСП- Румен Гечев, Илиян Йончев

ГЕРБ- Валери Лачовски, Александър Николов 

ИМВ-  Юлиян Ненчев

ИТН-  Радостин Василев, Александър Александров, Александър Тодоров 

ДБ-  Найден Зеленогорски

Пловдив град:

ГЕРБ– Иван Тотев, Радомир Чолаков, Пенчо Малинов 

ИТН  – Васил Апостолов, Димитър Гърдев, Антоанета Стефанова

БСП  – Иво Христов

ДБ – Манол Пейков, Ивайло Старибратов

ДПС – Танер Али,

ИМВ – Мария Капон

Пловдив област:

ГЕРБ – Дани Каназирева, Младен Шишков, Йордан Кръстанов

ИТН – Тошко Хаджитодоров, Танер Тюркоглу, Лъчезар Бакърджиев

БСП – Манол Генов, Светозар Славчев

ДБ – Велизар Шаламанов

ДПС – Рамадан Аталай

ИСМВ – Румен Йончев

Разград:

ГЕРБ – Гюнай Хюсмен,

ИТН- Алпер Мурадов, 

ДПС - Ахмед Ахмедов, Ихсан Хаккъ 

Русе:

ГЕРБ – Красен Кралев, Десислава Атанасова

ИТН – Светлин Стоянов Васил Георгиев, Билян Кършовски

БСП – Крум Зарков

ДБ – Стефан Тафров

ДПС – Бюрхан Абазов

Силистра:

ГЕРБ – Тодор Тодоров

ИТН – Петър Димитров

ДПС – Джевдет Чакъров, Гюнер Ахмед

Сливен:

ГЕРБ- Десислава Танев, Мария Белова

ИТН  -Владимир Русев, Иван Клисурски

БСП – Атанас Зафиров

ДБ – Димитър Сяров

Смолян:

ГЕРБ – Даниела Дариткова

ИТН – Мика Зайкова

БСП  – Петя Михалевска

ДПС – Хайри Садъков.

23 МИР София:

ГЕРБ  – Румен Христов, Александър Ненков, Димитър Главчев, Александър Иванов;

ИТН  – Николай Радулов, Александър Марков, Пламен Данаилов 

БСП  – Христо Проданов, Благовест Кирилов 

ДБ  – Атанас Атанасов, Антоанета Цонева, Петър Маринов, Надежда Йорданова, Георги Ганев, Елисавета Белобрадова

ИМВ – Димитър Делчев.

24 МИР София:

ГЕРБ – Даниел Митов, Тома Биков, Евгения Алексиева

ИТН – Ива Рупчева, Андрей Чорбанов, Иван Кючуков

БСП – Георги Свиленски

ДБ – Владислав Панев, Цецка Бачкова, Таня Андреева, Мартин Димитров

ИМВ – Арман Бабикян.

25 МИР София:

ГЕРБ – Христо Гаджев, Анна Александрова, Лъчезар Иванов, Петър Николов 

ИТН  – Филип Станев, Александър Рашев, Андрей Михайлов, Росен Димов

БСП – Корнелия Нинова, Минчо Куминев 

ДБ – Христо Иванов, Борислав Сандов, Бонка Василева,

ИСМВ – Николай Хаджигенов

26 МИР София област

ГЕРБ - Младен Маринов, Николина Ангелкова, Васил  Цветков 

ИТН - Паунита Петрова, Венцислав Асенов,

БСП – Иван Ченчев,

ДБ  – Александър Симидчиев;

ИСМВ – Данаил Георгиев.

Стара Загора:

БСП- Георги Кадиев, Георги Гьоков

ГЕРБ-  Красимир Вълчев, Маноил Манев, Илиана Жекова 

ДПС- Тунджай Йозтюрк

ИМВ- Светослав Бончев Колев

ИТН- Тихомир Гочев Тенев, Живка Железова, Павела Митова

ДБ- Атанас Славов

Търговище:

ГЕРБ- Теменужка Петкова

ДПС- Джейхан Ибрямов, Имрен Мехмедова

ИТН- Радослав Бойчев

Хасково:

БСП- Владимир Маринов

ГЕРБ- Делян Добрев, Георги Станков

ДПС- Сезгин Мехмед

ИМВ- Меглена Гунчева

ИТН- Десислава Цонева, Петко Кущирев

ДБ- Катя Панева

Шумен:

БСП- Иван Иванов

ГЕРБ- Илтер Садъков

ДПС- Мустафа Карадайъ, Хамид Хамид

ИТН- Пламен Николов

ДБ- Николай Христов

Ямбол:

БСП- Кристиан Вигенин

ГЕРБ- Димитър Иванов

ДПС- Петър Чобанов

ИТН- Мария Петрова

Четирима се отказаха от депутатско място - Бойко Борисов и Григор Горчев от ГЕРБ-СДС, Илко Стоянов от ИТН и Николай Колев от ДПС.

Коментари

Сортирай по: Новите първо

Валутни курсове

По курса на БНБ
Валута Лева (BGN) Обратен курс за 1 лев
CHF 1.70725 0.585737
GBP 2.24388 0.445657
USD 1.71204 0.584099
Виж всички