Старши комисар Красен Торимацов бе назначен от вътрешния министър Даниел Митов на мястото на освободения преди седмица старши комисар Андрей Ангелов по повод инцидентната смърт на 36-годишния Явор Георгиев.
Новият ръководител на регионалната дирекция на вътрешните работи в морската ни столица е бил представен от зам.-министъра на МВР Любомир Йосифов, информира БТА.
„Ръководството на вътрешното министерство Ви възлага задачата да обедините екипа на областната дирекция и да покажете, че варненската полиция е една от водещите структури. Полицейските служители заслужават уважението на обществото, но трябва да изпълняват задълженията си, спазвайки законите и нормативната уредба“, казва в обръщението си зам.-министърът, цитиран от пресслужбата на дирекцията. Той е акцентирал върху трите основни приоритета в работата на МВР - засилени мерки за осигуряване на пътната безопасност, противодействие на престъпленията с наркотични вещества и подобряване на обучението на служителите.
Новият директор на полицията във Варна е роден през 1977 г. в крайморския град. Завършил е висшето си образование във Варненския свободен университет, специалност „Защита на националната сигурност“. Влязъл е в системата на МВР през 2003 г. Преминал е през длъжностите „жандармерист“, „разузнавач“, „командир на отделение“, „началник на група“, „началник на сектор“. Бил е директор на Областната дирекция на МВР в Добрич.
Бившият ръководител на полицията във Варна старши комисар Андрей Ангелов бе освободен от поста от министъра на вътрешните работи Даниел Митов на 12 юни т.г. Тогава Митов посочи, че уволнението е продиктувано не от професионалните качества на Ангелов, а за да започне възстановяването на доверието към полицията в крайморския град, нарушено след смъртта на 36-годишния Явор Георгиев.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com