Протестърите вдигнаха юмруче и блокираха столицата

Пепетата вдигнаха напрежението, правят национален щаб

Протестърите вдигнаха юмруче и блокираха столицата | StandartNews.com

Пепетата, скачащи срещу правосъдието, защото не им играе по свирката, създадоха за поредна нощ напрежение в центъра на столицата.

Протестът, организиран на "Правосъдие за всеки", блокира "Орлов мост". Преди това по разпореждане на ораторите митингаджиите вдигнаха юмрук, за да си направят снимка, с която да сплашат властта.

Правим общопротестен щаб, обяви Велислав Величков и обеща гореща есен.

Движението по бул. "Цариградско шосе" в посока ключовото столично кръстовище е спряно още при отбивката за бул. "Михай Еминеску". Трафик няма и по бул. "Цар Освободител" до Триъгълника на властта. Полицейското присъствие в центъра на столицата е засилено.

Протестът започна в 19 часа пред Съдебната палата, след което се пренесе пред историческата сграда на Народното събрание, а към 22 часа събралите се на демонстрацията блокираха Оролов мост. Те продължиха да крадат песните на демокрацията, изпети от Васко Кръпката преди 35 години, когато СДС се бореше с отломките от комунистическия режим. За свое оправдание един от пепетата съобщи, че били питали Кръпката могат ли да пеят песните му.

Протестът удари дъното с изказване на блогърката Мими Шишкова, която демонстрира отлични познания по най-долнопробния тираджийски език.

 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай