Общество

Керванът от гастарбайтери затапи границата

Чакат с часове на Капитан Андреево и Капъ куле

Керванът от гастарбайтери затапи границата

Тръгна керванът от гастарбайтери, които се прибират от Европа към Турция за отпуската си. Хиляди леки коли от рано сутринта се струпаха на ГКПП „Капитан Андреево“ , съобщи "Монитор".

За интензивен трафик от леки коли на изход на българо-турската граница край Свиленград предупреждават от Гранична полиция. Пред всички гишета има дълги колони от чакащи да преминат автомобили.

Чакането на границата отнема повече от час, забавяне има и на на турския пункт Капъкуле.

Керванът от гастарбайтери започва да се движи към Турция от средата на юни и достига своя пик в края на юли. Най-кошмарен е месец август, защото тогава има двупосочен трафик на постоянно живеещите в Европа турци.

Ако се завръщате от почивка от Сърбия бъдете готови да загубите поне 2 часа на ГКПП "Калотина". Трафикът от Западна Европа се сблъсква и с хаоса пред терминалите за закупуване на винетки.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай