Първи турнир по шахмат в УХТ

Победителят играе с ректора

Първи турнир по шахмат в УХТ | StandartNews.com

Студентският съвет в Университета по хранителни технологии организира турнир по шахмат на 13 март 2023 г., понеделник, от 17 ч. Надпреварата ще се проведе в Библиотеката на УХТ и е част от поредицата събития, свързани с честването на 70-та годишнина от създаването на висшето училище, каза председателят Любомир Стефанов.

Осигурили сме награден фонд, в който освен купи и медали, спечелилият първо място ще получи парична награда, а за останалите участници ще има книги, каза той.

Освен това победителят в турнира ще има честта да премери сили с ректора в демонстративен мач от две партии.

Проф. Пламен Моллов е вицепрезидент на Българската федерация по шахмат в най-успешните години на този престижен спорт, когато страната ни изпрати на световния връх гросмайсторите Веселин Топалов и Антоанета Стефанова.

За професионалната организация и съдийство на турнира е поканен фиде майстор на спорта Николай Велчев – един от доайените на шахматната общност в България.

Записванията за участие в турнира продължават и в петък до края на деня, посочи председателят на Студентския съвет.