Убиецът от Рогош скрил кървавия камък в изба

Убиецът от Рогош скрил кървавия камък в изба | StandartNews.com

Рогош. Заплахи и тормоз са в основата на убийството в село Рогош, при което 20-годишният Боян Божанов умъртви Борис Димитров, съобщи “Марица”. В петък вечерта 60-годишният мъж бе намерен в безсъзнание на улицата близо до дома си. Откаран е в болница, но черепно-мозъчната травма била много тежка и той издъхнал. Полицаите от РУП-Труд разкриха престъплението за часове и арестуваха Боян. Оръжието на престъплението - голям камък, е открито в избата на къщата, в която Божанов живее.

Трагедията се разиграла, когато Борис срещнал Боян на улицата и му наредил да отиде да вземе ракия от дядо си и да му я занесе. Младежът  обаче категорично отказал. Тогава Димитров се нахвърлил с обиди срещу него, ругал го и го блъскал. Започнал да го заплашва, че ще го пребие и че ще отмъсти и на близките му. Боян на свой ред също започнал да го блъска и го съборил на земята. Тогава взел един камък и започнал да го удря по главата с него. Когато спрял да диша, Боян грабнал окървавения камък и избягал. После го скрил в мазето, като решил, че по този начин ще прикрие следите.

Жителите на Рогош са шокирани от нелепото убийство, тъй като всички познават Боян като затворено и плашливо момче. “Та той на мравката път прави, как изобщо е вдигнал ръка на някого”, чудят се те. В същото време обаче си спомнят, че Боян дълги години е бил тормозен от баща си Димитър, който системно пребивал както децата си, така и родителите си. Така убийството за пореден път потвърждава тезата, че насилието ражда насилие. Първоначално младежът вероятно е искал да се защити, но паниката е отключила агресията в него.

Борис Димитров, или Боко, както го наричат в Рогош, пил в деня на трагедията. Алкохолът го правел заядлив и агресивен. Пропил се след смъртта на сина си, който се размазал с колата си в дърво на пътя за Трилистник. От доста време бил и без работа. Днес Окръжният съд ще разгледа мярката за неотклонение на Божанов и ще реши дали да го остави зад решетките.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Цецо
Коментирай