София. Служители на СДВР предотвратиха разрастването на скандал в центъра на столицата, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Сигналът за свадата пред заведение бил подаден тази сутрин към 5,10 часа от един от служителите. На улицата се биели близо 20-ина души, които били употребили голямо количество алкохол. Светкавично на мястото пристигнали екипи от столичното Първо РУП и специализираните полицейски сили на СДВР, които заварили истинско пиянско меле. Благодарение на бързата им намеса, боят бил прекратен, а участниците - отведени в районното полицейско управление.
По информация на Дартс нюз мелето е станало пред клуб БИАД. Оказало се, че едната компания празнувала рожден ден на момиче. Доста развеселени от голямото количество алкохол, младежите започнали да пеят песни във възхвала на ЦСКА. С това те подразнили друга компания, която била от “Левски”. В ранните часове и след солиден запой двете компании си тръгнали. На входа обаче се засекли и се втурнали да си обясняват кой отбор е по-велик. Така се стигнало до масовото сбиване.
В мелето най-тежко е пострадало едно момче, което е откарано в "Пирогов". Там обаче се оказало, че той не иска да бъде прегледан, подписал се и си тръгнал. При разпитите станало ясно, че 14 души са били най-активни в сбиването. Сред тях с особена арогантност към служителите на реда се "отличил" 24-годишният Явор Цветков. Той оказвал яростна съпротива на полицаите, нахвърлял се срещу тях с обиди. Цветков е задържан за 24 часа и срещу него е образувана преписка по указа за дребното хулиганство, уточниха от МВР.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com