В деня на коронацията Чарлз научи кога ще се срещне с Байдън

Американският президент Джо Байдън, който няма да присъства на днешната коронация на Чарлз Трети, заяви, че ще се срещне с британския крал през юли, предаде Франс прес.
Байдън изтъкна, че фокусът на срещата ще бъде поставен върху въпросите, свързани с опазването на околната среда.
"Ще участвам в конференция на НАТО в Европа и му казах, че ще се отбия или на отиване, или на връщане, за да обсъдим въпроса, който го вълнува най-силно - околната среда", каза Байдън в интервю за телевизия Ем Ес Ен Би Си.
Годишната среща на лидерите на страните от НАТО тази годишна ще бъде проведена на 11 и 12 юли в литовската столица Вилнюс.
На коронацията на Чарлз Трети ще присъства първата дама на САЩ Джил Байдън.
Джо Байдън се обади на краля в началото на миналия месец, за да го поздрави за възкачването му на трона.
И Христо Иванов излетя в чужбина, какво се случва
Пореден трус в страната, кой се разлюля
Нов вариант за бюджета. Изненадата
Костадинов с призив към Борисов
Горещо от БНБ за инфлацията! Какво става
Демерджиев с голяма новина за убийството на Къро
Петков с първи думи за имунитета на Борисов